Safety course (SIV)


Během kurzu si vyzkoušíte krizové situace, které mohou při létání nastat jednak vlivem turbulencí v ovzduší, nebo chybami pilotáže. Naučíte se jim předcházet a lépe je řešit. Tyto kurzy paraglidingu pořádáme ve Francii u jezera Annecy nebo ve Švýcarském Luganu. Obě dvě místa jsou ideální nejen pro výuku nestandardních letových režimů a akrobacie, ale jejich okolí nabízí také krásné terény pro termické létání, přelety a jiné aktivity.

Délka kurzu: 8 dní (4 dny výcvik nad vodou + 1 den rezerva a 3 dny volné létání)

Cena kurzu: 8 900 Kč - 9 900 Kč podle místa konání

Průběh kurzu:

Průběh výcviku je individuálně přizpůsoben schopnostem a potřebám jednotlivých účastníků. Výcvikový plán nestandardních letových režimů je třídenní, po úspěšném absolvování všech bodů se dva následující dny opakují nejnáročnější prvky výcviku.

Výcvik probíhá podle roky ověřované a stále se zdokonalující výcvikové osnovy. Mezi nejdůležitější manévry, které by si měl každý účastník osvojit, patří: kolapsy vrchlíku simulující běžné letové situace, náznaky přebrždění při zatáčce, výuka správného použití speed systému, krizové stavy jako asymetrické zavření, jednostranné přetažení (negativní zatáčka) a utržení proudění (ztráta rychlosti).

Část kurzu je věnována výuce techniky pilotáže v termice a taktice přeletů. V programu je také nácvik použití záložního padáku a jeho správné balení. Zkušenější piloti si můžou vyzkoušet některé akrobatické figury (Sat, Wing Over, Asymetrik Spiral, apod).

Vedoucí instruktor bezpečnostního kurzu je v případě konání v Annecy Tomáš Brauner a v případě Lugana Lukáš Skrbek. Oba dva patří mezi českou akro špičku a bezpečnostní kurzy pořádají již mnoho let.

V ceně je zahrnuto:

  • praktická a teoretická výuka (briefing, promítání video záznamu a rozbory jednotlivých letů)
  • vývozy na kopec 3x denně
  • zapůjčení speciální plovací vesty
  • zapůjčení homologované radiostanice
  • práce záchranného motorového člunu

Cena neobsahuje:

  • Dopravu
  • Ubytování v campu
  • Stravování

Podle možností Vám nabídneme dopravu s námi a bydlení v campu za zvýhodněných podmínek.

Termíny kurzu

 - termíny bezpečnostních kurzů se snažíme vybrat po individuální domluvě se zájemci o tento kurz. V případě zájmu nám napište na e-mail: macskola zavináč macskola.cz