Motorový kurz


Průběh kurzu

Pokud si chcete proletět trasu vašich plánovaných plachtařských přeletů, letět na přelet třeba v prosinci, pozorovat východ slunce ze vzduchu, nebo si zalétat nad místy, kam byste se s klouzavým padákem nikdy nedostali, tak je pro vás ideálním řešením motorový paragliding.

Většinou se létá brzy ráno, pozdě odpoledne a večer, kdy není termika a silný vítr. V případě příznivých podmínek se létá i po celý den. Souběžně s praktickým výcvikem probíhají teoretická školení podle výcvikové osnovy MPL 3. Pro začátečníky, kteří nemají s paraglidingem zatím žádné zkušenosti, je nutné absolvovat základní kurz paraglidingu.

Motorový komplet je pojištěn proti škodám způsobeným třetí osobě. V případě poškození krosny nebo jejích částí (např. vrtule) je nutno uhradit opravu.

Délka kurzu: 4 dny

Cena kurzu: 4 900,- Kč (pro držitele pilotní licence PL- A)

V ceně je zahrnuto:

  • výuka
  • zapůjčení motorového kompletu (padák, krosna, přilba, vysílačka)
  • palivo a mazivo
  • poplatky za startoviště
  • doprava na startoviště

Cena neobsahuje:

  • ubytování
  • stravování

Termíny kurzů:

  • po individuální dohodě