Introductory course


Quick info

The four-day course is for all those who want to try paragliding just yet. It can be completed during the first four days of our basic courses. If you will like it, you can continue and take part in whole basic course and obtain a pilot's license.

Duration: 4 days
Price rate: 8 000 CZK

During the basic course

During this course you can try this way of flying and familiarize yourself with the basics of paragliding. You will learn how to get and keep the glider above your head, then you will learn how to control the glider, start on a slight slope, etc.. You will undertake a short turns during flight and safely land in the designated area. During all this training you are under control of our instrucotrs who help you and tell you what to do throught a talkie walkie.

You can finish this course by an altitude flight from one of our beautiful Beskydy hills. These hills have elevation (300-500 m), so you will have enought time to really enjoy this your first "bigger" flight.

In such a case of bad weather that you could not finish whole course, course participants can complete their course during other courses for FREE, of course.

What is included:

• theoretical and practical training
• lending of paragliding equipment
• transportation during course
• third party insurance
• take-off and landing zones fees
• lending of PG literature
• CD with photos from your course
• final examination

Conditions

Minimal age requirement for a course is 16 years. Young people under 18 must have written permission of responsible authority. It is also required medical examination (we can arrange by doctor in Ostrava city, costs about 500,- CZK and takes 10 min.).

 

Frequently Asked Questions

Výuka probíhá postupně a Ty si první dny na louce vyzkoušíš, jaké je to vznášet se ve výšce těsně nad zemí a pak třeba až ve 20m. Tímto si na létání snadno zvykneš. Velký rozdíl je také mezi tím, když člověk stojí např. na rozhledně a je tudíž pevně spjat se zemí a tím když člověk pluje volně vzduchem. Spousta paraglidistů se bojí vylést na střechu a přitom létají několik stovek metrů nad zemí...Kdyby tvé obavy z výšek nebo z toho že to nezvládneš opravdu neustaly, vezmeme Tě nejprve na tandemový let se zkušeným instruktorem a ten ti ukáže, jak je to vše jednoduché :)

Rozhodně nemusíš mít kondičku vytrvalostního běžce, nejde o příliš fyzicky náročnou činnost. Při startu stačí lehký rozběh a pak se paragliding stává sedavým sportem :) Horší situace nastává na kurzu v prvních dnech výcviku. Budeme tě nutit běhat po loukách s padákem nahoru a dolů, dokud nebudeš umět krásně startovat, řídit a přistávat :) Určitě to ale zvládneš, pak už tě čekají jenom krásné a intenzivní zážitky při létání z velkého kopce.

Stravování je individuální. Ve vesnici je obchod s potravinami, který obvykle navštěvujeme každé ráno. Nakupujeme snídani, jídlo a pití na celý den, abychom se přes den a ideální letové podmínky nezdržovali. Na teplou večeři chodíme při návratu z létání do některé z osvědčených hospůdek. Často také grilujeme a opékáme různé dobroty u táboráku a na lávovém kameni.

Na kurz si nezapomeň vzít pevnou kotníkovou obuv, domácí obuv, prstové tenké rukavice, plavky, občanský průkaz, flash disc nebo jiné médium, na které si můžeš stáhnout video a fotky z kurzu. Dále pero a poznámkový blok, kytaru nebo jiný hudební nástroj a hlavně dobrou náladu! Na nácviky startů a přistání doporučujeme starší oblečení.

Pro ty z Vás, kteří chcete darovat svým blízkým některý z našich kurzů paraglidingu, máme připraven dárkový poukaz nebo exkluzivní dárkový balíček, ve kterém je obsaženo i stylové "paraglidingové tričko". Dárkový poukaz má platnost 1 rok. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na macskola zavináč macskola.cz nebo telefonicky na čísle +420 608 824 334.

paragliding poukaz dárkový

exkluzivní dárkové balení paragliding kurz darek

More in gallery

Photos from courses

Our participant say...

  • Radka Horáková, Brno, kurz v roce 2013

More