Performance training course


Tento kurz je určen pro piloty, kteří to s paraglidingem myslí vážně a chtějí se posunout zase o kus dále. Náplní kurzu je výuka náročnější techniky, jako je létání ve svahovém proudění, v termických stoupavých proudech a také vyklesávací manévry (spirála, B-stall). 

Jsou pro vás připraveni nejméně dva instruktoři, jeden na startu, druhý na zemi. Můžeme tak velmi přesně sledovat váš let a pomáhat vám ve zdokonalování např. ustřeďování termiky nebo navigaci při nácviku vyklesávacích manévrů, u kterých vám ještě zapujčíme speciální sluchátko do helmy aby jste během celého nácviku přesně slyšeli pokyny a rady. Při účasti třetího instruktora je tento instruktor se skupinou ve vzduchu a vede vás např. při přeletu.

Cena kurzu: 5 500 Kč

V ceně je zahrnuto:

  • teoretická výuka
  • praktický výcvik s použitím vysílaček
  • zapůjčení učebnic paraglidingu
  • doprava na místo praktického výcviku
  • vývozy na kopec
  • závěrečné přezkoušení inspektorem LAA ČR

Cena neobsahuje:

  • ubytování a stravování
  • dopravu do místa konání (pokud se kurz koná v zahraničí)

Pokračovací kurz je také možno absolvovat, během kteréhokoliv termínu základního kurzu.