Jan Jasko

náhled článku

Honzu Jaška alias Hraďáka většina z vás jistě zná. Vášnivý pilot, super instruktor, dobrodruh, kamarád do deště, sportovec tělem i duší (spíše tou duší), nenapravitelný snílek s neustálým úsměvem na ksichtě a vtípky na rtech. Asi bychom tady nezvládli vypsat, čemu všemu a kde se Honza věnoval, ten kluk žije jednoduše na plný plyn. Teď ale potřebuje naši pomoc.

Před pár měsíci měl Honza nehodu v chalupě na samotě u lesa, kde u kamaráda žil. Nešťastná náhoda s rozlitou hořlavinou způsobila Honzovi popáleniny 2. a 3. stupně na 60 % těla, po transportu vrtulníkem do nemocnice v Brně strávil 2 týdny v umělém spánku, doposud prodělal nespočet operací a ještě nejméně 2 měsíce bude na jednotce intenzivní péče. Následovat budou dlouhé měsíce rehabilitací.

Momentálně už má Honza aspoň prsty bez obvazů, a ačkoliv má do krku zavedený ventilátor a mluví jak Stephen Hawking, natočil nám krátký video pozdrav z lůžka, na který se můžete podívat na jeho Facebooku.

Honza toho neměl moc ani před nehodou, ale teď už nemá skoro nic. Jeho návrat do normálního života bude dlouhý, odhad je cca 2 roky. Bude potřebovat pomoct se spoustou věcí, které budou vyplývat postupně. Co však bude potřebovat určitě, jsou peníze, protože je před ním ještě dlouhá cesta, než se bude schopen opět živit sám. 

Proto bychom Vás chtěli touto cestou požádat o jakýkoliv příspěvek pro Honzu. Zřídili jsme pro tento účel transparentní účet u Fio banky, na který můžete přispět. Číslo účtu je 2301804327/2010. ( Na stav účtu se můžete podívat zde)

Předem všem moc díky za Honzu.

    ​    

Komentáře (1)

  1. avatar
    Zuzana Pecková

    Držím Honzovi moc palce, aby ta cesta k uzdravení byla co nejméně bolestná ( protože té už si zažil vzhledem ke svému poranění dost a dost ).

    Honzo, koukej se uzdravit, abych mohla přijet na tandemový seskok s Tebou, protože to byl úžasný adrenalin. A budu se těšit na tvé vtípky o Polácích a vúbec, na Tebe.

    Zuzana

Insert comment