New Paragliding World Record in distance flying

náhled článku

Tihle tři brazilští hoši, Frank Brown, Marcelo Prieto a Donizete Lemos vytvořili nový světový rekord a uletěli úctyhodných 513 km.

Startovali okolo 7:00 z terénu Tacima v severovýchodní Brazílii a po 11h a 20min. dlouhém letu přistáli kolem 18:20 ve vedlejším brazilském státě.

Tato část Brazílie je velmi oblíbená mezi piloty létající dlouhé přelety. Místní specifické klima umožňuje startovat velice brzy a již kolem 7:00 točit první stoupáky. Termická aktivita trvá až do pozdního večera cca do 18:00.

Tito tři piloti překonali starý světový rekord jihoafrického pilota Nevila Huletta z roku 2008 o pouhých 8 km. Nevil tehdy tento rekord uletěl v jižní africe na padáku MAC PARA - Magus 6 ve velmi, velmi silných povětrnostních podmínkách. Jeho let trval pouhých 7h 39min a v jednom krizovém místě v uzavřeném údolí couval rychlostí 40 km/h :)

Gratulujeme brazilským pilotům, perfektní výkon!

Foto: Facebook Marcela Prieta

Insert comment