Forbidden paragliding spot Velká Stolová

náhled článku

Na valné hromadě Beskydského leteckého klubu se probírala aktuální situace kolem letových terénu v Beskydech. Důležitá je zpráva o Velké Stolové, na které pro nás paragliding tímto opravdu končí. 

Podrobné informace sepsal Richard Bojda:

"Milí piloti, se slzou v oku Vám musím sdělit, že start na Velké Stolové je nám definitivně zapovězen a poprosit Vás tímto abyste tam opravdu nechodili, neboť majitel těchto pozemků se k dané situaci postavil tak, že bude li tento start dále využíván a tím páchány škody na již několikrát vysazeném porostu, bude nás omezovat na ostatních letových terénech, které máme nyní k dispozici. Provozem na Velké Stolové tedy můžete ovlivnit osud létání např. na Skalce a přiznejme si, že jakékoli omezení či ztráta tohoto terénu by byla katastrofální. Stolová má být nadále používána jako klidová zóna pro zvěř a majitel tohoto pozemku chce v této lokalitě co nejvíce omezit jakékoli aktivity. Navíc tam v brzké době bude probíhat nová výsadba na tom vykáceném plácku na vrcholu, takže případní návštěvníci startu budou lehce odchyceni. 
Vím, že stejně jako pro mně je i pro mnoho dalších lidí Stolová srdeční záležitostí, přesto Vás tímto prosím, v rámci dobré pověsti paraglidingu navštivte za severního proudění jakýkoli jiný kopec. 
Za BLK Richard Bojda"

Insert comment