How to get czech pilot license

náhled článku

Jste po kurzu paraglidingu, máte splněnou výcvikovou osnovu a také jste uspěli v závěrečném teoretickém testu na počítači. Gratulujeme! V tomto okamžiku nám napiště e-mail a vyžádejte si váš Osobní list žáka. Osobní list vám zašleme poštou.

Pilotní průkazy v ČR vydává Letecká amatérská asociace ČR (LAA ČR). Takže v tuto chvíli musíte poslat poštou níže sepsané doklady na LAA ČR a za 14 dní se můžete těšit z nablýskaného piloťáku :)

K vystavení pilotního průkazu kategorie Pilot tedy budete potřebovat:

  1. Osobní list potvrzený provozním inspektorem. Pokud byla pilotovi udělena úleva z výcviku, je nutné doložit kopie všech dokladů (pilotních průkazů), na základě kterých byla úleva udělena. Platnost osobního listu je 90 dnů od závěrečné praktické zkoušky.
  2. Potvrzení o zdravotní způsobilosti vydané určeným leteckým lékařem. Pro volné bezmotorové létání na jednomístném PK a jednomístném motorovém PK je možné mít prohlídku i od praktického lékaře. Platnost prohlídky je do 75 let věku pilota. (Toto potvrzení již většinou máte na osobním listu, nebo pokud jej máte na jiném papíru, doložte tento).
  3. Barevná fotografie pasového formátu – označená čitelně jménem. Může být i digitalizovaná na disketě, CD nebo zaslaná e-mailem.
  4. Doklad o úhradě správního poplatku (kopie složenky typu „C“ nebo převodní příkaz), žádáte-li současně o zapsání kvalifikace, poplatky se sčítají. Při osobní návštěvě je možno provést platbu v hotovosti na místě. Platební karty nepřijímají. Návod jak zaplatit naleznete na této stránce LAA ČR

Aktuální výši poplatků LAA ČR naleznete zde. Vás zajímá částka pro "Vydání pilotního průkazu PK". Aktuálně se platí 1 800 Kč.

Insert comment