Jednodenní kurz


Rychlé info o kurzu

V dohodnutý den se dostavíte na naši základnu, kde se seznámíte s průběhem dne. Zkušenými instruktory vám bude krátce popsáno vaše padákové křídlo a výbava. Následuje odjezd do terénu, kde si vše pod dohledem instruktorů vyzkoušíte prakticky. Během celé doby vašeho tréninku u sebe budete mít vysílačku, přes kterou vás naši instruktoři budou navigovat a pomáhat vám se zdokonalit.

Cena kurzu: 2 400 Kč

Průběh kurzu 

Začneme tím, že si na rovině vyzkoušíte zvednout padák nad sebe a popoběhnout s ním, popřípadě udělat zatáčky. Jakmile tuto činnost zdokonalíte, přesuneme se na svah s mírným sklonem, kde se po rozběhnutí pokusíte udělat své první přízemní lety. Při těchto letech se budete vznášet několik metrů nad zemí a kopírovat svah (v závislosti na konkrétním profilu svahu a podmínek). Po celou dobu letu Vás naši instruktoři budou navigovat a Vy si budete bezstarostně užívat své první pocity z létání...
V průběhu dne si navíc budeme povídat o základních znalostech meteorologie, aerodynamiky, atd. a ukážeme si konkrétní příklady na situacích přímo v terénu. Vše si tak hned budete moci ověřit i v praxi. Kromě aktivně prožitého dne s lidmi s podobnou náturou se také naučíte základním znalostem a dovednostem paraglidingu.

V případě, že se Vám paragliding zalíbí, můžete s námi zůstat ještě druhý den a pokračovat tak ve svém poletování po loukách. Rádi Vám nabídneme nocleh s ostatními účastníky kurzu na naší základně v Kunčicích pod Ondřejníkem. Večer probereme zážitky, něco ugrilujem a druhý den může začít!
Za druhý den se doplácí už jen 1500,- Kč.

Co s sebou: sportovní oblečení, kotníkovou obuv, dlouhý i krátky rukáv.

Stravování: většinou si ráno nakoupíme svačinu a dostatek pití na zbytek dne, jelikož se budeme pohybovat v terénu.

Vaše rodina, známí či přátelé mohou tento pro Vás mimořádny den strávit s Vámi.

V ceně je obsaženo:

• zapůjčení kompletní výstroje pro paragliding včetně vysílaček 
• teoretická a praktická výuka 
• doprava na místo praktického výcviku 
• poplatek za nájem terénů 
• zákonné pojištění na škody způsobené třetí osobě 

Cena neobsahuje:

• stravování

V případě takové nepřízně počasí, která by znemožněla splnění praktické části dne, mohou účastníci kurzu ZDARMA dokončit v průběhu dalšího kurzu.

Absolventi jednodenního kurzu mají 1000,- Kč slevu na základní kurz paraglidingu, v témže roce.

Podmínkou pro účast v kurzu je min. věk 15 let, do 18 let je účast podmíněna ověřeným písemným souhlasem rodičů. Horní věková hranice není omezena. 

Často kladené otázky

Bezpečnost kurzů považujeme za nejdůležitější hledisko při provozu naší školy. Používáme nejmodernější vybavení firmy MAC PARA Technology, které prochází každoroční pečlivou servisní kontrolou a průběžně jej obměňujeme. Naše padákové kluzáky jsou pojištěny na škody způsobené třetí osobě a tato pojistka je již započítána v ceně kurzu.

Během nácviku v terénu u sebe budete mít připevněnou vysílačku, abyste vždy bez problému slyšeli každý pokyn našich instruktorů. Budete se tak cítit opravdu v bezpečí...

Pro ty z Vás, kteří chcete darovat svým blízkým některý z našich kurzů paraglidingu, máme připraven dárkový poukaz nebo exkluzivní dárkový balíček, ve kterém je obsaženo i stylové "paraglidingové tričko". Dárkový poukaz má platnost 1 rok. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na macskola zavináč macskola.cz nebo telefonicky na čísle +420 608 824 334.

paragliding kurz dárkový poukaz dárek

dárková krabička exkluzivní dárek paragliding kurz

Na kurz si nezapomeň vzít pevnou kotníkovou obuv, když máš tak prstové tenké rukavice, plavky, občanský průkaz, flash disc nebo jiné médium, na které si případně můžeš stáhnout video a fotky z tvého dne. Jelikož se budeme pohybovat na louce a trošku se i zapotíš, doporučujeme starší oblečení. Nejlépe je být připraven na všechno, takže si vezmi krátké i dlouhé tričko, dlouhé kalhoty i kraťasy.

Více v galerii

Fotky z kurzů

Všechny kurzy

Termíny