O škole

MAC škola paraglidingu byla založena v roce 1993 inspektorem provozu paraglidingu - Zdeňkem Trčkou. Je tedy nejdéle působícím subjektem v tomto odvětví u nás. Za dvacet dva let svého působení škola vychovala stovky pilotů a pilotek, mnoho instruktorů, tandemových pilotů a závodníků, kteří se do Beskyd rádi vracejí nejen kvůli krásné přírodě a výborným letovým terénům, ale také za pohodovou partou lidí. V současné době škola nabízí formou celkem 8 druhů kurzů komplexní výuku paraglidingu. Výcvik provádějí zkušení instruktoři s potřebnou kvalifikací a mnohaletou praxí.

Dalšími činnostmi školy jsou tandemové lety pro širokou veřejnost, skupinové výlety za létáním po celé Evropě (Slovinsko, Itálie, Francie a Rakousko), poradenská činnost a servis vybavení.

Vybavení

Naše škola paraglidingu je úzce spjata s firmou MAC PARA Technology, která patří mezi přední světové výrobce paraglidingového vybavení. Padáky jsou certifikovány podle nejpřísnější normy v německé zkušebně a o jejich kvalitě nejlépe vypovídá řada úspěchů dosažených závodními piloty v nejvyšších světových soutěžích.

Používáme padáky typu Lucky ve čtyřech velikostech pro všechny váhové kategorie. Žáci mají také možnost vyzkoušet a porovnat i další typy (Trend).

Každý účastník má připraven vlastní paraglidingový komplet (kluzák, sedačka s chráničem, záložní padák, přilba a vysílačka). Pro navigaci a spojení se žáky používáme vysílačky s tónovou volbou, takže nejsme rušeni jinými radiostanicemi.

Na chatě máme k dispozici plně vybavenou učebnu včetně videoprojekce a Wi-Fi. K výuce používáme učebnice, filmy, časopisy a různé názorné pomůcky.

Během kurzu používáme digitální fotoaparát a HD kameru. Z těchto záznamů provádíme rozbory letů. Na závěr kurzu si můžete stáhnout fotky a videa z celého kurzu. Máme k zapůjčení sportovní kameru na helmu GoPro.

Dopravu na kurzech zajišťujeme devítimístným Fiatem Ducato a Octavií Combi. Na výlety jezdíme s třetím koněm naší stáje, novým pohodlným Fiatem Ducato.

Ubytování

Ubytování pro kurzisty zajišťujeme na chatě v Trojanovicích, kousek od přírody a největších beskydských lákadel - hory Radhošť a Pusteven (každý účastník kurzu má automaticky rezervované místo). K dispozici je pět 4 lůžkových pokojů s vlastním soc. zařízením, společná kuchyně a společenská místnost. Kuchyně je plně vybavená. Blízko chaty jsou potraviny, které navštěvujeme každé ráno. Nakupujeme jídlo a pití na celý den, abychom se přes den a ideální letové podmínky nezdržovali. Na teplou večeři chodíme při návratu z létání do některé z osvědčených hospůdek. Často také opékáme různé dobroty a grilujeme u chaty.

Cena ubytování je 300 Kč / noc, platba na místě

Souřadnice Chaty Trojanovice

Terény

Terény vybíráme podle směru větru, meteorologických podmínek a fáze výcviku. V první části kurzu využíváme cvičné louky s malým převýšením (20 – 70 m) v blízkém okolí – jedna z nich se nachází blízko penzionu. Výškové lety pak provádíme z kopců Ondřejník, Javorový u Třince nebo Straník u Žiliny, které mají převýšení 400 – 500 m, což nám umožňuje splnit všechny potřebné a předepsané úlohy výcvikové osnovy pro paragliding. Na Javorový vede sedačková lanovka, na Straník a Ondřejník je možnost výjezdu autem, čímž se usnadní a urychlí výcvik.

Velkou výhodou této oblasti je, že žáci mají možnost poznat více letových terénů s různou problematikou, a tím získají více praktických zkušeností. Beskydy jsou ideálním místem pro pořádání kurzů paraglidingu. Každoročně zde přijíždějí piloti z celé republiky, aby si na těchto zajímavých terénech polítali.

Se zkušenějšími piloty (pokračovací a opakovací kurzy) chodíme létat i na Velký Javorník u Frenštátu p. R. a na Radhošť.

Naši instruktoři

Zdeněk, je ten, který to všechno započal. Takoví o sobě nikdy nic nepsali, druzí vždycky psali o nich, tak vám o něm něco napíšeme i my...

Peťan je sympaťák, který vám vše trpělivě vysvětlí a správně vás nastartuje. :) Svézt se s ním můžete také v tandemu.

"Poprvé jsem letěl ve 3 letech v batohu taťkovi na zádech. V deseti mi ušili první padák "na hraní na louce", a když se nikdo nedíval, vždycky jsem zkoušel popoletět co to šlo..."