Tandem paragliding


Tandemový paragliding provádíme v Beskydech, kde jsou pro paragliding ideální podmínky. Chcete další důvody?

 • Cena tandemového letu již od 1 900 Kč
 • Naši tandemoví piloti jsou kvalifikovaní profesionálové
 • Tandem paragliding je nejjednodušší způsob jak se proletět
 • Používáme pravidelně prověřované vybavení špičkového výrobce
 • Můžete darovat tandem paragliding ve formě dárkového balení

Chci koupit tandemový let

Vyberte si z těchto dvou typů tandemových letů:

1) Vyhlídkový tandemový let

Je to nejsnadnější způsob, jakým si můžete vyzkoušet paragliding tandem. Po krátkém zaškolení a seznámení s vybavením odstartujete z kopce s převýšením 400 – 500 m. Pokud se Vám bude létání líbit a budou příznivé podmínky, můžete si za příplatek dohodnout s pilotem prodloužení letu na termický.
Doba letu: 8 - 15 min. (v závislosti na meteorologických podmínkách)
Cena: 1 900 Kč
 

2) Termický tandemový let

Při termickém letu se snažíme vystoupat co nejvýše kroužením ve stoupavých proudech. Čeká Vás krásný rozhled na okolní hory, a pokud jste otrlejší povahy, můžeme vyzkoušet i akrobatické prvky, které Vám vyplaví veškerý adrenalin. Tento typ letu je do určité míry závislý na meteorologických podmínkách.
Doba letu: 20 - 30 min. (za každých dalších 15 min. letu příplatek 300,- Kč)
Cena: 2 500 Kč

Exkluzivní dárkový balíček

Rádi překvapujete zajímavými a originálními dárky? Zabodujte s tandemovým letem v dárkovém balení

Základní dárkový balíček obsahuje:

 • Dárkový poukaz na vyhlídkový tandemový let 
 • Stylové tričko s tématickou grafikou
 • Vše je krásně zabaleno v originální dárkové krabici.

Dárkový balíček můžete dále rozšířit o záznam na kameru a udělat zážitek z něj ještě zajímavější a intenzivnější - viz objednávkový formulář.

Poukaz má platnost 2 roky!
Dárkový balíček od nás, je zcela unikátní svým obsahem, takový nikde jinde neseženete!
 

Co s sebou na tandemový let

Na svůj tandemový let si vezměte pevnou kotníkovou obuv, sluneční brýle a teplejší oblečení, na místě Vám zapůjčíme kombinézu určenou přímo pro paragliding. Do vzduchu si můžete vzít fotoaparát, který Vám připevníme k sedačce.

Místo konání

Tandem paragliding provádíme na letových terénech v Beskydech, které volíme podle počasí a směru větru. Létáme nejčastěji z Ondřejníku a Velkého Javorníku (u Frenštátu p.R.), z Javorového vrchu u Třince nebo ze Straníku u Žiliny.

Všechny tyto paraglidingové terény mají převýšení 400 – 500 m a jsou piloty velice oblíbené a vyhledávané. Abychom Vám cestu na daný terén usnadnili, připravili jsme pro Vás mapy pro každý z terénů i s popisky: OndřejníkJavorový vrchVelký Javorník, Straník.

Naše vybavení a piloti

Na tandemové lety používáme kluzáky od výrobce MAC PARA. Jsou testovány podle nejpřísnější normy v německé zkušebně a pravidelně se u nich provádí technická kontrola. Samozřejmostí je zákonné pojištění pro paragliding na škody vůči třetím osobám.

Naši tandemoví piloti jsou kvalifikovaní profesionálové s licencí. Jejich zkušenost a vyjímečná znalost místních podmínek je zárukou, že si svůj tandem paragliding opravdu vychutnáte. Stovky spokojených zákazníků zaručují, že budete ve vzduchu ve správných rukou :)
Tandem piloti naší školy účinkovali i v pořadu televize Markíza, kde svezli známé herce z pořadu Partička.

Záznam letu na HD kameru

Chcete mít tento svůj neopakovatelný zážitek zachován, pochlubit se svým známým a rodině nebo si kdykoliv zase připomenout jaké to bylo, když jste poprvé letěli? Nabízíme Vám možnost záznamu Vašeho tandemového letu v HD kvalitě. Záznam si můžete odnést na SD kartě nebo vám pošleme odkaz na úschovnu, odkud si vše stáhnete.
Pokud máte zájem, připomeňte pilotovi, aby kameru pro Vás zarezervoval.
Cena za záznam: 500,- Kč

Často kladené otázky

Termín konání, místo a bližší informace si domluvíte nejlépe telefonicky několik dní předem na čísle +420 608 824 334 nebo e-mailem (macskola@macskola). Pokud byste se nedovolali, napište SMS, piloti jsou právě ve vzduchu :) Veškeré informace jsou napsané také na dárkovém poukazu.

Pasažéři se někdy obávají startu, přistání nebo toho, co je čeká za letu. Jsou pak často překvapeni, jak bylo vše snadné a jak si tandem užili. 

Startujeme rozběhem z mírného svahu již s roztaženým padákem, postupně se odpoutáváme od země a plynule nabíráme výšku. Nečeká Váš žádný skok jako z letadla:) Paragliding v tandemu může být pohodový, pro všechny, co se chtějí kochat výhledem na krajinu z ptačí perspektivy, ale uspokojí i adrenalinové nadšence. Na přání pasažéra provedeme akrobatické prvky jako spirálu nebo wingover, které zaručeně zvednou tepovou frekvenci a vyplaví veškerý adrenalin. Přistává se jemným dosednutím na nohy na travnatou louku, pilot padák zabrzdí téměř na nulovou rychlost, takže se nemusíte bát nárazu. Úkolem pasažéra je maximálně pár kroků popoběhnout.

S sebou si vezměte pevné kotníkové boty. Na místě Vám půjčíme kombinézu, v případě chladnějšího počasí se tepleji oblečte. Když bude slunečno, nezapomeňte sluneční brýle. Do vzduchu si můžete vzít fotoaparát, který Vám připevníme k sedačce. Pokud máte poukaz na tandemový let, nezapomeňte ho přinést. Počet diváků a „technického doprovodu“ je neomezený :)

Let je realizován po předchozí dohodě mezi pilotem a pasažérem. Pilot dobře zná aktuální meteo situaci, směr a sílu větru. Proto se s vámi domlouvá na daném letovém terénu a konkrétní hodině. Existuje ale malá možnost, že se počasí nečekaně změní tak, že let nepůjde realizovat. Pokud se tak stane, nezbývá nám nic jiného, než rozmary přírody respektovat. Vaše bezpečnost při letu je na prvním místě a tak v takovém případě let raději odložíme.

Věkové hranice prakticky nejsou. Lze létat i s dětmi, a pokud jde o nejvyšší věk, je kritériem fyzická zdatnost. Pokud zvládnete mírným během zdolat několik metrů potřebných pro start, jste připraveni.

Váhový limit pro tandemového pasažéra je cca 115 kg. Pro příliš lehké, nebo příliš těžké pasažéry volíme termíny obezřetněji – tehdy, kdy předpověď počasí a síla větru slibuje snadný a bezproblémový start.

Platnost poukazu je 24 měsíců. Pokud by obdarovaný nestihl vyčerpat zážitek do této doby, může si poukaz nejpozději v poslední den platnosti prodloužit. Poukaz je možné prodloužit o tuto dobu: 

 6 měsíců za poplatek 690 Kč

12 měsíců za poplatek 990 Kč

Reference našich pasažérů

 • Tomáš Kondělka, Zubří, letěl v roce 2014
 • Andrea Bradáčová, Životice, letěla v roce 2011
 • Adam Kříž, Rožnov p. R., letěl v roce 2013

Více