Reference


 • Lucka Brablcová

  Lucka Brablcová
  Uherské Hradiště
  Kurz v roce 2017

  Začátky jsou vždycky nejhorší, avšak poté jste odměněni zážitky na celý život

  Paragliding. Někdo si jako první představí člověka visícího na stromě a přesvědčení, že jsme blázni. Někdo jiný zase ten nepopsatelný pocit svobody a volnosti. Já jsem si pro splnění svého snu vybrala právě MAC školu. A teď mohu potvrdit, že jsem si vybrala nejlépe, jak jsem mohla. 
  Už na stránkách školy jde vidět, že to kluky opravdu baví a dávají tomu ze sebe všechno. Na kopci tomu není jinak. Jejich profesionální přístup mě přesvědčil, že pokud budu poslouchat a dělat co mi říkají, nic se mi nestane. Při samotném výstupu na kopec jsem si občas sáhla až na dno, ale to k tomu prostě patří.  Před každým startem si Vás důkladně zkontrolují a snaží se minimalizovat tak možné potíže. Samozřejmě, vám nezapomenou připomínat i to, abyste si to užívali, protože většině lidí zůstane srdce na startu, když poprvé vzlítnete a sami. Padáky, které vám propůjčí, jsou opravdu „hodné“ a letěli by i s pytlem písku, jak nám bylo na kurzu sděleno. A právě toto jsem si stále opakovala při svém prvním letu z Javorového vrchu posléze také Mangartu a dalších krásných vrcholů, kam jsem se díky této škole a jejich cestovatelskému duchu dostala. Piloťák nerozdávají na počkání a to na nich oceňuji nejvíce.

 • Pavla Ručková

  Pavla Ručková
  Hutisko-Solanec
  Kurz v roce 2013

  Jsem ráda, že mě pustili samotnou na kopec až když jsem byla opravdu připravena.

  V MAC škole jsem našla spousty nových kamarádů, s kterými jsem zažila spoustu zážitků. Jsem ráda, že mi pomohli v začátcích v lítání. Jako matka dvou dcer jsem měla strach, aby se mi nic nestalo, ale všichni instruktoři v MAC škole hodně dbají na bezpečnost svých kurzíků. Nedostala jsem pilotní průkaz po třech sletech jako u některých jiných škol. Jsem ráda, že mě pustili samotnou na kopec až když jsem byla opravdu připravena.

  A samozřejmě nejde zapomenout na večery při vínku, kdy jsme rozebírali nové zážitky z celého dne. Byl to skvělý týden, na který nikdy nezapomenu. Ráda jsem s nimi i jela na výlet lítat do Slovinska. MAC škole za všechno moc děkuji.

 • Pavel Zábrodský

  Pavel Zábrodský
  Praha
  Kurz v roce 2013

  Oceňuji profesionalitu instruktorů a veliký důraz na bezpečnost kurzistů.

  Paragliding pro mne byl a je způsob, jak si splnit dětskou touhu létat. Je to krásný sport, tak trochu životní styl, který ovšem vyžaduje jisté znalosti a respekt k přírodě i k ostatním. Když jsem se proto rozhlížel po internetu a ptal se známých, věděl jsem, že hledám školu, kde mne létat skutečně naučí. Vybral jsem si MAC školu paraglidingu a byla to opravdu dobrá volba. Jednoznačně oceňuji profesionalitu instruktorů a veliký důraz na bezpečnost kurzistů. To samo o sobě není málo. Kromě pilotního průkazu jsem navíc získal skupinu kamarádů, s nimiž se rád potkávám ať už v Beskydech nebo na výletech po evropských paraglidingových destinacích.

 • Filip Malík

  Filip Malík
  Třinec
  Kurz v roce 2011

  Volání oblohy jsem nevydržel odolávat dlouho.

  Při výběru školy, u které bych se naučil poletovat jsem dal na cit a vybral si MAC školu paraglidingu. Dostalo se mi velmi osobního a profesionálního přístupu k výuce s bonusem v podobě nezapomenutelných večírků. :)

  Věřím, že podobné euforické pocity zažívají i piloti ostatních škol, ale s odstupem času už vím, že jsem si vybral nejlepší školu. MAC škola není žádná pásová výrobna pilotů, pilotní průkaz si člověk musí zasloužit a to je správné. To, co dělá MAC školu výjimečnou a vyvyšuje ji nad ostatní, je však vidět až po kurzu - je to přístup k pilotům a začlenění do MAC komunity. To jinde nenajdete.

  Zkušenosti jsou nepřenositelné, přesto však za sebe přeji všem začínajícím pilotům, aby své první lety a přistání zažili stejně jako já pod dohledem instruktorů MAC školy.

 • Tomáš Terrich

  Tomáš Terrich
  Brodek u Přerova
  Kurz v roce 2013

  Oceňuji individuální přístup ke každému účastníkovi

  Na vaší škole oceňuji individuální přístup ke každému účastníkovi. Přátelská atmosféra. Jste přísní, a to je dobře, protože je lepší někoho seřvat když udělá chybu, než aby se příště kvůli stejné chybě zranil. Dokud si nejste jistí na 110%, že člověk padák ovládá, nepustíte ho do vzduchu.
  MAC PARA jsou vážně dobré padáky ve srovnání s ostatními.
  Nebazírujete na zbytečnostech, řešíte hlavně podstatné věci, které bude člověk opravdu potřebovat.
  Porovnat s ostatními školami nemůžu, jinou jsem neabsolvoval.

 • Tomáš Kondělka

  Tomáš Kondělka
  Zubří
  Letěl v roce 2014

  Tandem jsem sám absolvoval a pak i daroval tátovi

  Tandemový let byl parádní zážitek, rozhodně doporučuju všem. Obratem jsem daroval poukaz tátovi, pro kterého to byl jeden z nejlepšich zážitků v životě.

 • Drahomír Grulich

  Drahomír Grulich
  Zlín
  Kurz v roce 2010

  Do kurzu jsem po několika letech přihlásil i svého vnuka Oldu

  Kurz neměl chybu. MAC je moje srdeční záležitost, na všechny v dobrém vzpomínám a se vším souhlasím. A že to myslím vážně, dokazuje fakt, že jsem do kurzu přihlásil mého vnuka Oldu Vysloužila.

 • Radka Horáková

  Radka Horáková
  Brno
  Kurz v roce 2013

  Skvělá aktivní dovolená

  Ahoj, na kurzu MAC školy nejvíc oceňuji osobní přístup instruktorů a celkově přátelskou atmosféru. Hodin strávených v učebně a na louce není málo, ale kluci výklad prokládají videem, vtípky, vlastní akrobacií, takže se vše dá zvládnout a navíc s úsměvem. Při procvičování v terénu jsem si připadala bezpečně, protože veškeré kroky provádíte jednotlivě vždy pod dohledem instruktora. Už pracuji a díky přístupu MAC školy byly dny strávené na kurzu paraglidingu nejen splněným snem, ale taky skvělou aktivní dovolenou.

 • Jirka Smělý

  Jirka Smělý
  Praha
  Kurz v roce 2014

  Přátelský přístup, komunikace, pohodová atmosféra při výcviku...

  MAC školu jsem si vybral především proto, že úplnou náhodou jsme se bavili o létání na Ultralightech s mojí ségry přítelem a že uvažuji časem pořídit něco dostupnějšího abych si letadlo nemusel draze půjčovat, že si pak koupím paramotor a zalétám téměř kdekoli a kdykoli. Řekl mi že byl u Vás na kurzu před dvěma týdny a že to bylo fajn a všichni dolétali kurz bezpečně až do konce. Oslovil jsem tedy ještě jednu nebo dvě školy které se mi zdály blíže a byly na tom podobně i cenově - ovšem komunikovat mailem a po mobilu zvládáte na jedničku, protože hned druhý den mi volal Zdeňek a bylo rozhodnuto. Ostatní oslovení se ozvali až zhruba za týden.

  Takže na Vaší škole se mi nejvíc líbí přátelský přístup, komunikace, pohodová atmosféra při výcviku a člověk získá mnoho nových přátel, zkušeností z jiného oboru letectví a objeví nové hranice v odvaze, kondici a konzumaci lihovin u táboráku  Takže přeji ať se daří a už se na Vás chlapi zase těším v příští sezoně. Ahoj Jirka

 • Marek Štrop

  Marek Štrop
  Praha
  Kurz v roce 2014

  Rozhodoval jsem se podle referenci na internetu

  Při svém výběru PG školy jsem kladl hlavní důraz na kvalitu výcviku. Vodítkem mi byly zejména reference na internetu. Po pročtení několika diskusí padla volba na Mac školu a to i přes fakt, že Beskydy jsou poněkud z ruky, co se Středních Čech týče. Určitě napomohlo i to, že se mnou mohla jet má rodina a tak nebylo nutné žádat o týdnové letové povolení manželku. Průběh kurzu pak potvrdil správnost mé volby. Je potřeba počítat s tím, že absolvent "dostane do těla", ale to patří k věci. Kurz je veden s maximálním přihlédnutím k bezpečnosti a rozhodně nepatří do kategorie "zaplatil jsi, tak tady máš průkaz". Po celou dobu výcviku se instruktoři žákům věnují individuálně a neocenitelný je i rozbor videa po skončení letového dne. Vřele doporučuji všem, co to s PG myslí vážně.

 • Andrea Bradáčová

  Andrea Bradáčová
  Životice
  Letěla v roce 2011

  Byla jsem trochu nervózní

  Dostala jsem tandem s MAC školou jako dárek od přátel. Už od začátku jsem se těšila na nový zážitek a pocit, kdy poprvé v životě „poletím“. Počasí mi přálo. Pilot Ondra mě čekal pod kopcem, vysvětlil mi, jak vše bude probíhat a dovezl mě autem na vrchol Javorníku. Tam jsem se chvíli rozhlížela, jak startují ostatní a poté se s pomocí na let sama začala připravovat. Byla jsem trochu nervózní, v představách jsem se viděla viset na stromě, ale Ondrův optimismus mě uklidnil. Ve správnou chvíli jsme se rozběhli a po pár krocích vzlétli. Neskutečný zážitek! Letěli jsme více než 15 minut, užívala jsem si výhledu a Ondra mi průběžně vysvětloval, co se s námi děje a jak se padák ovládá. Přistání proběhlo také hladce a celý zážitek proto hodnotím na výbornou! Lidé z MAC školy jsou prima parta, která se o mě po celou dobu hezky starala a uvažuju proto, že se v létě přihlásím na celý kurz!

 • Adam Kříž

  Adam Kříž
  Rožnov p. R.
  Letěl v roce 2013

  Skvělý adrenalin!

  Bylo to masakrální... Nejlepší adrec byl ten start jak tam usilovně vykopáváš kolena hore a jsi na místě. Po tom odrazu ještě větší mazec kdy čekáš jak to dopadne. Jestli skončíš někde na stromě o 200 m níže nebo se podaří vzlétnout. No a když se vše podaří a ty letíš, tak začneš přemýšlet, jestli vítr nemůže poškodit padák, když se přesvědčíš, že padák drží tak se uklidníš a užíváš si krajinku pod tebou, ticho a takový ten zvláštní klídeček kdy nemáš absolutně žádný problém. A pak, když už se úplně ukldníš, tak ti dojde, že tě čeká ještě přistání a zase se orosíš. Ale přistání bylo naprosto v cajku a klídku.

Komentáře (15)

 1. avatar
  Jiří Šváb

  Na tento kurz jsem se přihlásil z několika důvodů. Za prvé miluju hory a Beskydy byly pro mě trochu neprobádané a po kurzu mohu říci, že jsou krásné. Za druhé jsem chtel naučit nový sport a otestovat svůj strach z výšek. Budu to psát ze svého čistě subjektivního pohledu. Jsem člověk co má zavratě na rozhledně, ale musím říct, že ačkoli jsem měl před prvním sletem trochu strach ve vzduchu už zmizel a zůstal respekt a trochu toho šimrání, když víc zafoukalo. Toho jsem se nezbavil a myslim, že je to tak dobře. Ale rozhodne to není tak, že bych byl v paralýze. Je velky rozdíl, když si pod dohledem instruktora padák "ošáhate" na louce a cítíte jeho sílu, jak vás drží ve vzduchu a zaroven cítíte, že kdyby jste všechno pustili, padák se o vás už nějak hezky postará. Toto zjistění mi dalo potřebnou jistotu nebát se v tom destruktivním slova smyslu. Co se k obsahu kurzu týče. Líbí se mi od prvních počátku ten drajv instruktoru naučit vás létat správně, bezpečně a trochu dá-li se to tak říct s noblesou. Od kluků se mi líbí, že tento sport nevnímají jako pripnout se, sletet a odhodit krídlo a jít. Je tam cítít skutečná láska k tomuto sportu a proto vás občas i pěkně pérují, což mě se osobně líbí. "Přistát na baletku" není klišé, ale skutečná touha ve vás vzbudit cit pro křídlo, vítr a celkově přírodu a harmonicky s ní splynout. Taky se mi líbilo jak moc intenzivní tento kurz byl po stránce teoretické (meteorologie, bezpečnostní postupy, atd). Bylo hodně prostoru se neustále doptávat a diskutovat i nad rámec povinných témat (např. k termice) a když byl prostor a podmínky tak i prakticky vyzkoušet.

 2. avatar
  Jiří Šváb

  Na tento kurz jsem se přihlásil z několika důvodů. Za prvé miluju hory a Beskydy byly pro mě trochu neprobádané a po kurzu mohu říci, že jsou krásné. Za druhé jsem chtel naučit nový sport a otestovat svůj strach z výšek. Budu to psát ze svého čistě subjektivního pohledu. Jsem člověk co má zavratě na rozhledně, ale musím říct, že ačkoli jsem měl před prvním sletem trochu strach ve vzduchu už zmizel a zůstal respekt a trochu toho šimrání, když víc zafoukalo. Toho jsem se nezbavil a myslim, že je to tak dobře. Ale rozhodne to není tak, že bych byl v paralýze. Je velky rozdíl, když si pod dohledem instruktora padák "ošáhate" na louce a cítíte jeho sílu, jak vás drží ve vzduchu a zaroven cítíte, že kdyby jste všechno pustili, padák se o vás už nějak hezky postará. Toto zjistění mi dalo potřebnou jistotu nebát se v tom destruktivním slova smyslu. Co se k obsahu kurzu týče. Líbí se mi od prvních počátku ten drajv instruktoru naučit vás létat správně, bezpečně a trochu dá-li se to tak říct s noblesou. Od kluků se mi líbí, že tento sport nevnímají jako pripnout se, sletet a odhodit krídlo a jít. Je tam cítít skutečná láska k tomuto sportu a proto vás občas i pěkně pérují, což mě se osobně líbí. "Přistát na baletku" není klišé, ale skutečná touha ve vás vzbudit cit pro křídlo, vítr a celkově přírodu a harmonicky s ní splynout. Taky se mi líbilo jak moc intenzivní tento kurz byl po stránce teoretické (meteorologie, bezpečnostní postupy, atd). Bylo hodně prostoru se neustále doptávat a diskutovat i nad rámec povinných témat (např. k termice) a když byl prostor a podmínky tak i prakticky vyzkoušet.

 3. avatar
  Tomáš Dydovič

  Po dlouhém zvažování o škole paraglidingu jsem si vybral MAC školu. Trochu jsem měl obavy z toho, jak to bude probíhat. Přeci jen nevyjdu s každým a "časová pružnost" nepatří do mého slovníku. Do kurzu jsem nastoupil koncem září. Přestože instruktoři museli mít lidí plné zuby po uplynulé sezoně, věnovali se nám s plným nasazením. Díky tomu, že jsme se na kopcích potkávali i s jinými školami, měl jsem možnost porovnávat. Nelituji v žádném případě svého rozhodnutí s výběrem školy. Před každým startem jsme byli zkontrolováni, jestli jsme na něco nezapomněli a dopředu jsem věděl, co se bude dít. A jak bylo vidět u jiných škol, není to vždy samozřejmé. Nejen díky super počasí nám škola zprostředkovala spoustu nádherných zážitků. Několikrát jsem si říkal „s čím chcete přijít zítra a přebít dnešní zážitky“. A ono se jim to dařilo. Tento komentář píšu záměrně s půlročním odkladem, abych měl nějaký odstup od proběhnutého kurzu. A není to jen o létání. Pro pohodovou atmosféru je třeba na straně organizátorů pracovat nejen přes den, ale i večer a sypat informace do kurzistů, pokud možno pořád. Díky za krásný týden. Tom

 4. avatar
  Jarmila Tisoňová

  Dnešní tandemový seskok z Ondřejníku s instruktorem Karlem byl jeden z nejúžasnějších zážitků v mém životě..Vřele doporučuji!

 5. avatar
  Magdalena Herbrychová

  Včera jsem byla na tandemovém termickém letu s pilotem Karlem a bylo to naprosto úžasný. Termický let jsem dostala od přítele jako dárek a jsem moc ráda, že mi toto umožnil. Vše probíhalo v dobré, kamarádské náladě a samotné lítání byl naprostý Top. Vůbec se mi nechtělo zpátky na zem a hned bych letěla znovu. Výšek se nebojím a celý let jsem si maximálně užila. Jeli jsme za tímto zážitkem přes 350km, ale vůbec toho nelituji. Moc děkuji pilotovi Karlovi za super zážitek.

 6. avatar
  Eva Zajíčková

  Poukaz s tandemovým letem ve škole MAC jsem dostala od manžela k Vánocům.
  Hned od prvního okamžiku jsem se těšila až konečně nastal Den D! Byl trochu problém ohledně termínu, jelikož počasí v tomhle roce nám absolutně nepřálo a nechtělo vyjít vstříc.
  Nakonec slovo dalo slovo a my přijíždíme na smluvené místo v určitý čas. Tam už nás čekal vysmátý a maximálně pohodový Kája. Vyjíždíme na vrchol a začíná příprava k samotnému letu. Hladina adrenalinu pomalu střídá nervozita, zvlášť když sleduji ostatní klienty jak startují.
  Říkám si, že tohle nemůžu ustát, aniž bych nehodila při startu pořádnou rybu!
  Omyl! Zvládla jsem to :-) při podpoře pilota profesionála, který Vás posléze bezpečně provede vzdušnými prostory, kdy za sebou necháváte veškerý strach, nervozitu a jen si plně užíváte tuhle jedinečnou naprosto osvobozující záležitost.
  Věřím, že se rádi vrátíme ke škole MAC, ať už v podobě termických letů, či jednotlivých kurzů.
  Děkuji za krásný zážitek!

 7. avatar
  Marcela Novakova

  Děkuji za krásný neopakovatelný zážitek. Kapitán Karel byl přátelský a tandemový let s ním byl velmi příjemný. Vřele doporučuju tuto školu.

 8. avatar
  Gabriela Teplá

  Byl to maras! A to jako fakt!

  První dva dny nahoru a dolů, se sto kilama na zádech, odřený ruce, modřiny, neschopnost udržet padák nad hlavou a křičící instruktoři „pravá, podběhni to, doleva, zaber, vždyť vůbec neběžíš“.
  Nejednou mě napadlo, že na to nemám a nápad přihlásit se do kurzu paraglidingu byl jeden z dalších nesmyslných nápadů v mým životě.
  A ono ne, ba naopak. Tenhle nápad byl nejlepší nápad, který mě napad(l)!

  I s jelitem se dá pracovat, a proto díky Ondrovi, Zdendovi i Honzovi, že to se mnou i s naší povedenou partičkou vydrželi, a to jak na kopci, tak na večírku!
  Chce to silné nervy, které kluci 100% mají.

  Všem kdo váhá – neváhejte, bude to jeden z nejlepších týdnů, které zažijete a pozor, po týdenním kurzu vzniká velká závislost na létání i na super lidech, se kterými týden strávíte!

  Už teď se těším na další akce! Vidíme se ve vzduchu, bando!

 9. avatar
  Thomas Lorenz

  In August this year I had the opportunity to proceed a tandem flight with Ondra from mac skola and I just had a lot of fun!

  The whole team is extremely professional and detailed when it comes to the security check. Everything is well organized and therefore you can just lay back and enjoy the flight over the awesome landscape of the Czech Republic.

  I can really recommend to fly with you guys, it was fun! :-)

 10. avatar
  Zuzana Pecková

  Nádherné, úžasné, nezapomenutelné. Jedna z mých nejlepších dovolených, i když to není žádné válení se u moře nebo bazénu, ale naopak, běhání, "vzpírání"padáku, výšlapy do kopce. A instruktoři ? Profesionalita, lidskost, empatie...není nic lepšího. Bonus na závěr...nádherná beskydská příroda. Velký palec nahoru.

 11. avatar
  Kateřina Cápayová

  Ahoj všem. I já se chci připojit a přidat svou zkušenost se školou Mac. Bylo to naprosto úžasný, super a nepopsatelný. Jako ženská jsem se bála technických věcí okolo padáku a ukřičených instruktorů. Jak se blížil termín kurzu, dostávala jsem čím dál větší strach, jestli jsem udělala dobře, a jestli to na mě není moc velké sousto. Na kurz jsem se (bláznivě) dala sama. Potřebovala jsem si vyčistit hlavu, upevnit kondici a vždycky mě lítání lákalo. Bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Instruktoři byli opravdu velice profesionální a celý kurz měl úroveň. Všechno mi bylo dokonale vysvětleno a letecké vybavení bylo kvalitní. Oceňuji také přejezdy mezi jednotlivými kopci a terény. Komunikace, ubytování, doprava, vybavení, instruktoři prostě všechno na jedničku. A to nejlepší na závěr. Děkuju skvělé partě lidí, co se tam sešla a jsem ráda, že jsme i dále, zůstali v kontaktu. Možná je tohle plný superlativů ale tak to opravdu bylo. Nebo alespoň já to tak cítila. Všem bych tuto školu chtěla doporučit. Po celou dobu kurzu jsem se cítila bezpečně a to je pro mě důležité. Padáčkům zdar.

 12. avatar
  Tomáš Halamík

  Konečně jsem zažil, co znamená nechat starosti na zemi. Základní kurz byl určitě jeden z nejlepších týdnů co jsem kdy zažil. Od té doby chodím pořád s hlavou v oblacích. Díky zkušeným, kamarádským a profesionálním instruktorům jsem začal pronikat do tajů létání. Také jsem poznal spousta nových skvělých přátel, takže pokud nemáte parťáka, který by s vámi na kurz šel, nebojte se a běžte klidně sami. Jenom jediná věc mě po kurzu "mrzí" - že jsem na něm nebyl už dávno a nepoznal lítání a šílenou partu padáčkářů mnohem dříve.Nikdy ale není pozdě, tak směle do toho!

 13. avatar
  Zbyněk Fojtíček

  Díky instruktorům za jejich profesionalitu a trpělivost s námi novici. Drželi jsme se hesla Zdendy "To pude" a ono to šlo. První vzlet je úžasný zážitek a doufám, že to bude gradovat. Díky i všem kurzistům, se kterých se stala skvělá parta a v podstatě nic nebyl problém. Ještě jednou všem díky a těm kteří stále váhají, mohu absolvování kurzu pod tímto profesionálním vedením jen doporučit.

 14. avatar
  Jura Štěpán

  Doporučení jsem dostal od rodinného přítele, který má s paraglidingem taky co do činění. Týdenní kurz byl super, ikdyž nebyly zrovna ideální letové podmínky, možná za to mohla partička, která se nakumulovala.
  Přístup vyučujících k nám, laikům, je absolutně bezkonkurenční. Dostanete vysílačku, ze které padají pokyny a pokud máte ještě trochu zdravého rozumu, tak poslechnete. Zdeněk a spol. jsou profíci na svém místě... Navíc, veškeré své zkušenosti předávají nenásilným způsobem a zábavnou formou. Školu jsem vždycky nenáviděl, ale tady mě dokázali zabavit, zaujmout a taky něco naučit!!!
  Jestli někdo z mých přátel projeví zájem o lítání, tak ho pošlu do MAC školy...

 15. avatar
  Jaromír Hnik a Barbora Trchalíková

  Tandemový let jsem vybrala jako dárek k osmému výročí s partnerem a předčil všechna naše očekávaní! Pokud někdo uvažuje,jak se dostat do vzduchu a prožít adrenalinovou zábavu,pak vřele doporučujeme paragliding s MAC!Opravdu skvělý přístup pilotů, že člověk neměl ani čas se bát :) Asi všude by to byl zážitek,ale fakt je ten,že díky přístupu pilotů se člověk má chuť vracet a znovu vzlétnout :) Parádní zážitek,který si určitě zopakujeme!Všem vřele doporučujeme! Úplně nás to dostalo,s partnerem dokonce uvažujeme o absolvování celého kurzu v MAC. Ve zkratce: kamarádský přístup, spolehlivost, dobrá domluva, dobrá cena a úžasný zažitek!

Vložit komentář