Seznamovací kurz


Rychlé info o kurzu

Jedná se o čtyřdenní kurz pro všechny, kteří chtějí paragliding zatím jen vyzkoušet. Můžete ho absolvovat během prvních čtyř dnů základního kurzu paraglidingu, kdy je průběh obou kurzů společný. Pokud se vám létání zalíbí, můžete pokračovat ve výcviku základního kurzu, doplatit rozdíl a získat pilotní průkaz.
 

Cena kurzu: 6 900 Kč        

Průběh kurzu paraglidingu

Na seznamovacím kurzu si vyzkoušíte tento způsob létání a seznámíte se se základními principy paraglidingu. Budete se učit jak dostat a udržet padákový kluzák nad hlavou, dále se naučíte padák ovládat, odpoutat se od země a na mírném svahu s ním odstartovat. Budete provádět krátké zatáčky během letu a pak následně přistanete do určeného prostoru. To vše samozřejmě pod vedením instruktora, který Vás po celou dobu poznávání tohoto krásného sportu naviguje vysílačkou.

Seznamovací kurz je zakončen výškovým letem z některého z našich krásných beskydských kopců. Tyto kopce mají převýšení (300 - 500 m), takže máte čas opravdu si tento Váš první "větší" let pořádně vychutnat.

V případě, že by se nepodařilo dokončit kurz z důvodu nepřízně počasí, můžete s námi zůstat bezplatně i další dny, případně přijít dolétat do naší školy létání v náhradním termínu.

V ceně kurzu je obsaženo:

• zapůjčení kompletní výstroje pro paragliding včetně vysílaček
• zapůjčení učebnic paraglidingu
• teoretická a praktická výuka
• doprava na místo praktického výcviku
• poplatek za nájem terénů
• zákonné pojištění na škody způsobené třetí osobě
 

Pomůžeme vám s:

• ubytování a stravování (pro více info o ubytování, stravování atd. klikněte zde)
 

Podmínkou pro účast v kurzu je min. věk 15 let, do 18 let je účast podmíněna ověřeným písemným souhlasem rodičů. Horní věková hranice není omezena. Dále je nutná lékařská prohlídka (více zde). Nejjednodušší je, když si účastník vytiskne (oboustranně) osobní list, na který lékař napíše potvrzení a přinese ho s sebou na kurz.

Často kladené otázky

Výuka probíhá postupně a Ty si první dny na louce vyzkoušíš, jaké je to vznášet se ve výšce těsně nad zemí a pak třeba až ve 20m. Tímto si na létání snadno zvykneš. Velký rozdíl je také mezi tím, když člověk stojí např. na rozhledně a je tudíž pevně spjat se zemí a tím když člověk pluje volně vzduchem. Spousta paraglidistů se bojí vylést na střechu a přitom létají několik stovek metrů nad zemí...Kdyby tvé obavy z výšek nebo z toho že to nezvládneš opravdu neustaly, vezmeme Tě nejprve na tandemový let se zkušeným instruktorem a ten ti ukáže, jak je to vše jednoduché :)

Rozhodně nemusíš mít kondičku vytrvalostního běžce, nejde o příliš fyzicky náročnou činnost. Při startu stačí lehký rozběh a pak se paragliding stává sedavým sportem :) Horší situace nastává na kurzu v prvních dnech výcviku. Budeme tě nutit běhat po loukách s padákem nahoru a dolů, dokud nebudeš umět krásně startovat, řídit a přistávat :) Určitě to ale zvládneš, pak už tě čekají jenom krásné a intenzivní zážitky při létání z velkého kopce.

Stravování je individuální. Ve vesnici je obchod s potravinami, který obvykle navštěvujeme každé ráno. Nakupujeme snídani, jídlo a pití na celý den, abychom se přes den a ideální letové podmínky nezdržovali. Na teplou večeři chodíme při návratu z létání do některé z osvědčených hospůdek. Často také grilujeme a opékáme různé dobroty u táboráku a na lávovém kameni.

Na kurz si nezapomeň vzít pevnou kotníkovou obuv, domácí obuv, prstové tenké rukavice, plavky, občanský průkaz, flash disc nebo jiné médium, na které si můžeš stáhnout video a fotky z kurzu. Dále pero a poznámkový blok, kytaru nebo jiný hudební nástroj a hlavně dobrou náladu! Na nácviky startů a přistání doporučujeme starší oblečení.

Pro ty z Vás, kteří chcete darovat svým blízkým některý z našich kurzů paraglidingu, máme připraven dárkový poukaz nebo exkluzivní dárkový balíček, ve kterém je obsaženo i stylové "paraglidingové tričko". Dárkový poukaz má platnost 1 rok. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na macskola zavináč macskola.cz nebo telefonicky na čísle +420 608 824 334.

paragliding poukaz dárkový

exkluzivní dárkové balení paragliding kurz darek

Více v galerii

Fotky z kurzů

Všechny kurzy

Termíny

Reference našich kurzistů

  • Radka Horáková, Brno, kurz v roce 2013

Více